Herr in Sportkleidung mit Rucksack steht auf einem Felsen mitten in der Bergwelt der Pyhrn-Priel Region in Oberösterreich. Im Hintergrund schroffe Berge und ein bewölkter Himmel.

Neuvěřitelně aktivní,
Horní Rakousko.

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Static Map

Hrad Krämpelstein

Následující fotogalerii si můžete prohlížet pomocí tlačítek s šipkami (vlevo, vpravo).
Zvláštní vlastnosti
Hrad tvoří starší obytná věž a přistavěný palác.

Bývalé okružní hradby jsou dochovány jen částečně. Hrad neprošel žádnými přestavbami, a je tedy příkladem středověké hradní stavby. Bývalý vstup dovnitř věže je ve výšce prvního poschodí. Ještě dnes je patrný původní výškový rozdíl mezi vstupem do paláce po schodišti a vstupem do věže. Na východní straně paláce se dosud nachází prevét. Nad vchodem se nachází stará hradní kaple. Do místností v jednotlivých poschodích se vstupovalo po schodištích a chodbami. V současné době se vstupuje do paláce ve druhém poschodí a do věže přes přistavěné dřevěné schodiště. Věž je postavena na vrcholku skály, okružní hradby vedly od věže ke strmé skalní stěně.

Schneiderschlössl, krejčovský zámek, jak se hradu v lidové pověsti říká - byl poprvé zmíněn v roce 1171 jako pevnost Cramerstein. Stavitel je neznámý, ale Krämpelstein byl kdysi pravděpodobně římským strážným stanovištěm a věž by mohla stát na římských základech. V roce 1845 našli cestáři ve skalní štěrbině u Krämpelsteinu střepy hrnce a velké množství mincí. Pocházely z let 284 až 306 (Dioklecián a Maxmilián). Hrad není veřejnosti přístupný. Jeho majitelem je Dipl. Ing. Klaus Schulz-Wulkow, Vichtenstein 1, který je také majitelem hradu Vichtenstein.

Kontakt & servis

Hrad Krämpelstein
Esternberg
4092 Esternberg

Telefon: +43 7714 8003

Kontaktní osoba
Burg Krämpelstein (privat)

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA

Slevy

Slevy (věk / skupiny):

Ostatní slevy:

Není přístupný!

Sehenswürdigkeiten
Esternberg

Hrad tvoří starší obytná věž a přistavěný palác. Bývalé okružní hradby jsou dochovány jen částečně. Hrad neprošel žádnými přestavbami, a je tedy příkladem středověké hradní stavby. Bývalý vstup dovnitř věže je ve výšce prvního poschodí. Ještě dnes je patrný původní...