Eine Familie beim Winterspaziergang durch Oberösterreich.

Neuvěřitelně aktivní,
Horní Rakousko.

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Static Map

Mestský farní kostel – chrám sv. Kateriny

Zvláštní vlastnosti
Městský farní kostel je pětilodní bazilikou s nádherně zaklenutým kněžištěm. K dispozici jsou v regálech průvodci chrámem. 


Městský farní kostel, románská bazilika ze 13. století, byla gotizována ve 14. a 15. století. Přistavena byla čtvrtá a pátá loď, i když ve zkrácené délce. Freistadtský kamenický mistr Marhes Klayndl vytvořil v letech 1485 až 1501 nádherný východní chór v gotickém stylu, který je 15 metrů vysoký a dosahuje vynikajících uměleckých hodnost.
 
Protože kostel v letech 1507 až 1516 vyhořel při velkém požáru města, nezůstalo z původního bohatého a hodnotného vybavení chrámu s více než tuctem oltářů zachováno nic. Z inventáře ze 16. století se dochoval jen oltář Svatých pomocníků, protože v následující době baroka starší oltáře nebyly ceněny, a proto byly odstraněny a nahrazeny barokními oltáři.   
 

Kontakt & servis

Mestský farní kostel – chrám sv. Kateriny
r.k. Pfarramt Freistadt
4240 Freistadt

Telefon: +42 7942 73278

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA

Sehenswürdigkeiten
Mestský farní kostel – chrám sv. Kateriny
Freistadt

Městský farní kostel je pětilodní bazilikou s nádherně zaklenutým kněžištěm. K dispozici jsou v regálech průvodci chrámem.  ​ Městský farní kostel, románská bazilika ze 13. století, byla gotizována ve 14. a 15. století. Přistavena byla čtvrtá a...