Eine Familie beim Winterspaziergang durch Oberösterreich.

Neuvěřitelně aktivní,
Horní Rakousko.

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Static Map

Dunaj meandr Schlögenský - Div prírody v Horním Rakousku

Následující fotogalerii si můžete prohlížet pomocí tlačítek s šipkami (vlevo, vpravo).
Zvláštní vlastnosti
Pohled na údolí Dunaje působí nesmírně esteticky. Vrcholný projev této scenérie představuje dozajista Schlögenský meandr.  


Tu se ukazuje síla i nádhera přírody. Vodní toky měly pro člověka význam už od nepaměti. A díky lodní dopravě měl a má dodnes svůj velký význam i dunajský veletok. Méně známým způsobem využití dunajského údolí je pěstování vinné révy. Mezi lety 1000 a 1300 po Kr., v době středověkého klimatického oteplení, se v průlomových údolích a nižších polohách Horního Rakouska pěstovala vinná réva. Na úrovni Inzellu, na levém svahu údolí Dunaje, existovaly menší vinice, obehnané zdmi a propojené schodištěm. Dnes je toto historické místo úplně zarostlé křovím. Víno se aktuálně pěstuje v Hilkeringu, nedaleko Aschachu.    
 
Schlögenský meandr byl v roce 2008 vyhlášen „Divem přírody v Horním Rakousku“.
 
Tato rarita – zvaná epigenetické průlomové údolí – vznikla, když si Dunaj razil meandrovitou cestu v měkkých vrstvách třetihor, která pak zůstala zachována na tvrdém žulovém podloží. Díky následnému zdvihu okolního terénu se řečiště Dunaje posunulo o téměř 300 m hlouběji do země a vytvořilo tak úzké údolí, které v části Schlögenského meandru - SCHLÖGENER SCHLINGE tvoří téměř celý kruh. 

Kontakt & servis

Dunaj meandr Schlögenský - Div prírody v Horním Rakousku
Kirchenplatz 4
4083 Haibach ob der Donau

Telefon: +43 7279 8235
Fax: +43 7279 8235-16
E-Mail: haibach@oberoesterreich.at
Web: www.haibach-donau.at

Tourismusverband Haibach ob der Donau
Kirchenplatz 4
4083 Haibach ob der Donau

Telefon: +43 7279 8235-0
E-Mail: haibach@oberoesterreich.at
web: www.haibach-donau.at

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA

volně přístupný

Způsobilost

  • Vhodné pro jednotlivce
  • Vhodné s přáteli
  • Vhodné ve dvou
  • Vhodné s dítětem

Bezbariérovost

Für Informationen beim Kontakt anfragen.

Sehenswürdigkeiten
Dunaj meandr Schlögenský - Div prírody v Horním Rakousku
Haibach ob der Donau

Pohled na údolí Dunaje působí nesmírně esteticky. Vrcholný projev této scenérie představuje dozajista Schlögenský meandr.   ​ Tu se ukazuje síla i nádhera přírody. Vodní toky měly pro člověka význam už od nepaměti. A díky lodní dopravě měl a má dodnes svůj...