Herr in Sportkleidung mit Rucksack steht auf einem Felsen mitten in der Bergwelt der Pyhrn-Priel Region in Oberösterreich. Im Hintergrund schroffe Berge und ein bewölkter Himmel.

Neuvěřitelně aktivní,
Horní Rakousko.

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Static Map

Dunajská cyklostezka severní breh: E3-N Linz-Grein

Zvláštní vlastnosti
možnost zajistit stravu

Informace o túře a trase

 • Výchozí místo: 4040 Linz
 • Cílové místo: 4360 Grein
 • Číslo turistické cesty: E3-N
Délka trvání: 3h 37m
Délka: 60,6 kilometer
Výškové metry (vzestupně): 63m
Výškové metry (sestupně): 97m
Nejnižší bod: 227m
Nejvyšší bod: 264m

Obtížnost:

těžký, -á,-é

Panoráma:

výlet snů

Povrch cesty:

 • Asfalt

Výhodné roční období:

 • jaro
 • léto
 • podzim
O lékárenství a keltských hrobech


Hornorakouská metropole Linec Vás celou řadou pozoruhodností svádí k sightseeing tour: třeba po starém městě včetně hlavního náměstí a nákupní třídy Landstraße, Zámeckého muzea, Botanické zahrady, mariánské katedrály, Hudebního divadla u zahrady Volksgarten, Muzea Lentos a Muzea budoucnosti Ars Electronica Center – to abychom připomenuli jen ty nejdůležitější. V každém případě Vám na rozloučenou zamává hora Pöstlingberg, jeden ze symbolů města.
 
Cyklostezka se vine dál kolem Steyreggu se svým krásným zámkem. Jeho historie sahá až do 11. a 12. století, své brány otevírá ovšem jen v rámci určitých akcí a programů. 
 
V trochu větší vzdálenosti od Dunaje pokračujete na kole do Mauthausenu. Původně Bábenbeky založené místo určené k výběru mýtného, odtud také název, vešlo ve známost smutnou skutečností, že zde existoval největší rakouským koncentrační tábor (dnes památník), zřízený fašisty. V mauthausenském zámku Pragsteinu se ostatně dozvíte vše, co jste chtěli už dlouho vědět o lékárenství a přípravě léků, protože zde se nachází jediné Lékárnické muzeum v Rakousku.    
 
U Au an der Donau nebo nejpozději u Mitterkirchenu v oblasti Machland se naskýtá příležitost k zajížďce do okresního města Pergu, kde můžete naplánovat příjemnou zastávku. Pokud ale raději navštívíte keltskou vesnici Mitterkirchen, která je muzeem v přírodě, poznáte na vlastní kůži, jak se žilo kolem roku 700 před Kr. Ne příliš daleko se nachází také klášter Baumgartenberg, jehož kostel patří k nejkrásnějším příkladům štukatérského barokního umění. Odtud Vás veletok zavádí do Greinu, který je označován jako „perla oblasti Strudengau“
 
Popis trasy:
Odstartujete v ulici Flussgasse v Linci, v blízkosti nové radnice. Cyklostezka vede dál podél řeky a Vy si můžete vychutnat pohled na koleno Dunaje. Ani výhled na horu Pöstlingberg nezůstane stranou.
 
Dále pokračujete po Dunajské cyklostezce kolem Steyreggu. Tento název by si měli zapamatovat milovníci zámků. Odtud do St. Georgen doleva, neboť u vodní elektrárny cyklostezka končí. Paralelně s kolejištěm pokračujete do St. Georgen. Jakmile přijedete na L569, pojedete doprava směrem na Langenstein. Po úseku zatáček obcí Ufer se u Mauthausenu dostanete konečně zpět na cyklostezku a tím opět do blízkosti Dunaje.
 
Cyklostezka nyní pokračuje bez větších průjezdů sídlišti (s výjimkou Au an der Donau) až do Mitterkirchenu v oblasti Machland. Pro Vás to znamená množství přírody a zeleně. Zde se naskýtá možnost podniknout zajížďku do Pergu. Po příjezdu do Mitterkirchenu se můžeme těšit opět na kulturu. Rané dějiny tu opět ožívají v keltské vesnici, obdivuhodně vybudované jako muzeum v přírodě. Kousek za keltskou vesnicí leží Baumgartenberg. Zajímavý není jen zdejší klášter, ale odtud pochází také znak Horního Rakouska.  
 
 V další části se před Vámi otevírá úsek Dunajské cyklostezky vedoucí přírodou až do Greinu. Ve městě najdete dvě hlavní turistické atrakce: jednak městské divadlo Grein, nejstarší městské divadlo Rakouska, kde je ještě možné uvádět představení, a jednak aristokratické sídlo – zámek Greinburg se svým přepychovým vybavením.
 
 
Popis trasy:
Linz/Linec - Steyregg - St. Georgen an der Gusen - Mauthausen - Au an der Donau - Grein
 
 
Další parametry:
 • doporučené roční období: od března do listopadu
 • dílčí úseky a etapy
 • zážitky: 6 ze 6 možných hvězdiček
 • technika: 2 ze 6 možných hvězdiček
 • výjimečné zajímavosti kulturní, historické, z říše živočíchů
 • četné výhledy

Výškový profil

Kontakt & servis

WGD Tourismus GmbH
Lindengasse 9
4040 Linz

Telefon: +43 732 7277-800
Fax: +43 732 7277-804
E-Mail: info@donauregion.at
Web: www.donauradweg.at
Web: www.donauregion.at

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA

Výlet, túra - Podrobnosti

Detaily - kolo

 • Trekkingové kolo
 • závodní kolo

Na trase

Nejstarší světské divadlo v Rakousku, které se dochovalo v původním podobě.  ​. Historické městské divadlo Grein (1791) je nejstarším světským divadlem Rakouska a bezesporu památkou...

Otevřením zřejmě nejmodernějšího operního domu Evropy, který byl postaven podle plánů známého architekta Terryho Pawsona, začla v Linci 11. dubna 2013 nová éra.Tato stavba Vás nadchne vybranou...

Užijte si oslňující výhled na město Linec. Na nejvyšším bodu Pöstlingbergu trůní symbol hlavního zemského města, poutní bazilika Sedmibolestné Panny Marie.

Říční km: 2107,0+14 až 2106,9+16 Přístaviště: Güterkahn Řád kotvení: 2 (max. šířka 32 m) Výška nástupu: variabilní (0,4 - 0,7 m) Infrastruktura: na základě poptávky u WGD Volnočasové nabídky v...

Zámek byl postaven kolem roku 1490. Můžete zde obdivovat jedno z nejkrásnějších a největších arkádových nádvoří pozdní renesance.. Zámek Greinburg trůní nad městem Grein a Dunajem už více než 500...

Starobylý a úctyhodný zámek Steyregg leží nedaleko Dunaje, na úpatí Pfenningbergu.. Dnešní zámek Steyregg vyrostl z malého hradu do rozlehlého komplexu, po zničujících požárech byl několikrát...

Vuci uživatelum

1. Prezentované trasy pro peší turistiku, walking, jízdu na kole, príp. na závodním kole, horskou cyklistiku, jízdu na motocyklu, jízdu na koni, lezení, beh na lyžích, túry na lyžích nebo se snežnicemi atd. je treba chápat jako bezplatné návrhy tras a slouží výlucne jako nezávazná informace. Nemáme v úmyslu uzavrít s uživateli tohoto webu smlouvu. V dusledku využití dat není mezi námi uzavrena žádná smlouva.

Data smí být použita pouze pro soukromé využití; jakékoliv komercní využití je zakázáno. Zejména není dovoleno nabízet data na komercne provozovaných webových stránkách, výmenných platformách atd., nebo je použít k vývoji komercních produktu. Stažením nezískává žádný uživatel práva k dotceným datum.

Poskytnuté návrhy tras byly vytvoreny s maximální pécí; presto neprebíráme žádnou odpovednost za správnost a úplnost informací.

Upozornujeme, že veškeré návrhy tras obsažené na této webové stránce, príp. s nimi související data a informace, nebyly poskytnuty námi, ale tretími osobami (§ 16 ECG). Nemáme žádný vliv na to, zda informace v nich obsažené (napr. vzdálenost, stupen obtížnosti, prevýšení, popis, atd.) jsou autentické, správné a úplné. Neprovádíme kontrolu techto obsahu tretích stran. Z tohoto duvodu neprebíráme žádnou odpovednost za autenticnost, správnost a úplnost informací.

Stavební opatrení nebo jiné vlivy (napr. sesuv pudy, apod.) mohou vést k docasným nebo trvalým zmenám trasy (napr. stržení mostu, apod.). Je možné, že cesta takového typu je zcela nebo zcásti neprujezdná.

Použití dat jakož i využití navrhovaných tras príp. síte cest (jízda, chuze, príprava, atd.) je tedy na vlastní nebezpecí a vlastní odpovednost. Uživatel samotný je odpovedný zejména za výber trasy, orientaci v terénu, dodržování pravidel silnicního provozu, vybavení a výstroj pro trasy uvedené v bode 1 (napr. kola, atd.), za používání prilby, odhad osobní výkonnosti, vyhodnocení rizik a dodržování primerené rychlosti. Odmítáme jakoukoli odpovednost za škody zpusobené použitím navrhovaných tras, a to zejména za úrazy.

 

2. Nekteré trasy vedou po silnicích, na kterých je bežný provoz. Vezmete prosím na vedomí, že tím vzrustá potenciální riziko ohrožení, kterému lze zabránit patricnou opatrností a správným odhadem a uplatnením vlastních schopností. Proto absolvujte neznámé trasy pomalu a se zvýšenou opatrností. Dbejte neustále na potenciální nebezpecí a sledujte prubežne provoz. Neopouštejte popsané trasy.

Možné využití soukromých cest, zvl. lesních cest a zemedelských zásobovacích cest, muže podléhat zákonným omezením, která je treba respektovat a dodržovat.

Platí pravidla pro provoz na pozemních komunikacích. Každý uživatel (napr. cyklista, motocyklista) je odpovedný za dodržování techto pravidel, za rádný stav svého kola/vozidla a jeho dostatecné vybavení (svetla, brzdy, atd.). Každý uživatel je navíc odpovedný za dodržování rychlosti odpovídající podmínkám a vlastním schopnostem a za dodržování dostatecné vzdálenosti od vpredu jedoucího. Durazne doporucujeme jezdit za dobré viditelnosti, používat prilbu a reflexní oblecení (nebo podobné) a používat prípustné osvetlení kola.

 

3. Všechny trasy vyžadují dobrou fyzickou konstituci a kondici, stejne jako detailní prípravu. Durazne doporucujeme absolvovat trasy pouze v optimálním zdravotním stavu.

Doporucujeme uzavrít úrazové pojištení a pojištení odpovednosti za zpusobenou škodu. Používejte cyklistický tachometr, který zobrazuje denní kilometry a je kalibrován na prední kolo.

 

4. Speciálne pro cyklisty na horských kolech - pravidla fair play: Horská cyklistika je jedním z nejkrásnejších rekreacních sportu v prírode. Pri jízde na horských kolech poznáte hory a jezera, horské pastviny a chaty z úplne jiného pohledu. Nekolik pravidel fair play v lese prispeje k bezkonfliktní jízde na horském kole.

a. Chodci mají prednost: Jsme ohleduplní a prátelští k chodcum a turistum. Pri setkání používáme zvonek a jedeme pomalu kolem. V každém prípade se vyhýbáme cestám s velkým poctem chodcu. Ohleduplnost k prírode: Nenecháváme za sebou žádné odpadky.

b. Jízda na polovicní viditelnost: Jezdíme kontrolovanou rychlostí, pripraveni brzdit a na polovicní viditelnost, a to zejména v zatáckách, protože je treba kdykoli pocítat s prekážkami. Poškození cest, kameny, vetve, docasne uložené drevo, dobytek, pastevní rošty, závory, tažné lesní stroje, vozidla s povolením vjezdu jsou nebezpecí, na které musíme být pripraveni.

c. ‚Don´t drink and drive!’ K horské cyklistice nepatrí alkohol. Ohleduplnost na odpocívadle (manipulace se stojany, znecištená obuv nebo oblecení). Poskytnout první pomoc je povinnost!

d. Znacené trasy, zákazy jízdy a uzávery: Dodržujeme znacené trasy a uzávery a akceptujeme, že cesty slouží predevším k zemedelskému a hospodárskému využití! Uzávery jsou casto nezbytné v našem vlastním zájmu. Jízda na kole mimo trasu a mimo povolené hodiny je trestná a delá z nás nelegálních cyklisty.

e. Jsme v lese hosté a chováme se jako hosté, a to i vuci lesníkum a lovcum, príp. dalším zamestnancum. Pri horské cyklistice je telefonování a hudba z prehrávacu tabu! Je vyžadována plná koncentrace.

f. Zabranme zbytecnému hluku. S ohledem na volne žijící zvírata jezdíme pouze za plného denního svetla. Jezdíme zásadne vždy (i do kopce) s prilbou! Balícek pro pomoc v nouzi s sebou: Vždy s sebou vezeme sadu pro opravu a obvazy.

g. Správné sebehodnocení: Nepretežujeme se z hlediska techniky jízdy, ani z hlediska kondice. Respektujeme stupen obtížnosti trasy a správne odhadujeme své cyklistické zkušenosti a schopnosti (brzdy, zvonek, svetla)!

h. Zavíráme branky u ohrad pastvin: Blížíme se k pasoucímu se dobytku krokem a po prujezdu zavreme všechny branky u ohrad. Zabranme únikovým a panickým reakcím zvírat. Potešení a sportovním výzvám v horách a v lese už nestojí nic v ceste!

i. Pravidla pro provoz na pozemních komunikacích: Na všech trasách pro horskou cyklistiku platí pravidla pro provoz na pozemních komunikacích, která dodržujeme. Naše kolo musí být proto v bezvadném technickém stavu a musí být patricne vybaveno, tzn. brzdami, zvonkem, svetly. Horská kola tak jako tak kontrolujeme a udržujeme pravidelne.

 

5. Za obsah externích internetových stránek neprebíráme žádnou odpovednost; zejména neprijímáme žádnou odpovednost za jejich prohlášení a obsahy. Nemáme navíc žádný vliv na podobu a obsah stránek, na které se lze dostat z www.vyletyrakousko.cz pomocí hyperlinku nebo ze kterých je odkazováno pomocí hyperlinku na www.vyletyrakousko.cz. Neprobíhá prubežná kontrola stránek, na které se lze dostat z www.vyletyrakousko.cz pomocí hyperlinku nebo ze kterých je odkazováno pomocí hyperlinku na www.vyletyrakousko.cz. Obsah stránek, na které se lze dostat z www.vyletyrakousko.cz pomocí hyperlinku nebo ze kterých je odkazováno pomocí hyperlinku na www.vyletyrakousko.cz nepovažujeme za náš vlastní.

 

Vuci bloggerum

UPOZORNENÍ:

1. Všechny doporucené návrhy tras pro peší turistiku, walking, jízdu na kole, príp. na závodním kole, horskou cyklistiku, jízdu na motocyklu, jízdu na koni, lezení, beh na lyžích, túry na lyžích nebo se snežnicemi atd. jakož i ostatní údaje a informace jsou bezplatné. Neneseme za ne odpovednost, a to zejména za presnost informací, ani odpovednost za jakékoliv následky zpusobené využíváním vašeho návrhu tretí stranou (zejména uživateli této webové stránky). Vámi poskytnuté návrhy tras, stejne jako další údaje a informace nejsou z naší strany overovány.

Nemáme v úmyslu uzavrít smlouvu s osobami, které na této stránce prezentují návrhy tras ci jiné údaje a informace. V dusledku poskytnutí dat (informací) není mezi námi uzavrena žádná smlouva.

Doporucením návrhu trasy prebíráte zvláštní odpovednost vuci jiným sportovcum. Berte prosím tuto odpovednost vážne a popisujte váš návrh trasy s maximální peclivostí a podle nejlepšího vedomí a svedomí. 

 

2. Vaše návrhy tras proto musí obsahovat alespon tato kritéria, formulovaná jasným a jednoznacným zpusobem:

• Výchozí bod

• Podrobný popis trasy

• Vzdálenost/celková délka 

• Stupen obtížnosti

• Nebezpecná místa

• Prumerná doba jízdy

• Prevýšení

• Cílový bod

 

Pokud je to možné, uvedte navíc výškový profil.

 

3. Prezentací doporucení návrhu trasy z vaší strany nás poverujete k uložení vašeho návrhu trasy, príp. vašich údaju na naší webové stránce a k jejich trvalému zprístupnení tretím stranám, zvlášte uživatelum tohoto webu. Vyhrazujeme si právo kdykoli bez upozornení kvuli jakémukoli duvodu zcela nebo zcásti zablokovat nebo smazat vámi poskytnuté návrhy tras. Nevyplývají vám z toho žádné nároky jakéhokoli druhu.

Dekujeme za vaši ochotu!

 

4. Za obsah externích internetových stránek neprebíráme žádnou odpovednost; zejména neprijímáme žádnou odpovednost za jejich prohlášení a obsahy. Nemáme navíc žádný vliv na podobu a obsah stránek, na které se lze dostat z www.vyletyrakousko.cz pomocí hyperlinku nebo ze kterých je odkazováno pomocí hyperlinku na www.vyletyrakousko.cz. Neprobíhá prubežná kontrola stránek, na které se lze dostat z www.vyletyrakousko.cz pomocí hyperlinku nebo ze kterých je odkazováno pomocí hyperlinku na www.vyletyrakousko.cz. Obsah stránek, na které se lze dostat z www.vyletyrakousko.cz pomocí hyperlinku nebo ze kterých je odkazováno pomocí hyperlinku na www.vyletyrakousko.cz nepovažujeme za náš vlastní. 

Rad-Tour
Výchozí místo: Linz

Délka trvání: 3h 37m

Délka: 60.6 km

Výškové metry, nadmořská výška: 63m

Obtížnost:

Panoráma: