Herr in Sportkleidung mit Rucksack steht auf einem Felsen mitten in der Bergwelt der Pyhrn-Priel Region in Oberösterreich. Im Hintergrund schroffe Berge und ein bewölkter Himmel.

Neuvěřitelně aktivní,
Horní Rakousko.

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Static Map

Dunajská cyklostezka jižní breh: E1-S Passau-Schlögen

Následující fotogalerii si můžete prohlížet pomocí tlačítek s šipkami (vlevo, vpravo).
Zvláštní vlastnosti
možnost zajistit stravu
vhodné pro rodiny

Informace o túře a trase

 • Výchozí místo: 94036 Passau
 • Cílové místo: 4083 Haibach ob der Donau
 • Číslo turistické cesty: E1-S
Délka trvání: 2h 49m
Délka: 41,3 kilometer
Výškové metry (vzestupně): 519m
Výškové metry (sestupně): 537m
Nejnižší bod: 276m
Nejvyšší bod: 357m

Obtížnost:

lehký, -á, é

Panoráma:

výlet snů

Povrch cesty:

 • Asfalt

Výhodné roční období:

 • jaro
 • léto
 • podzim
S vodním výtahem a ještěrkou dvoupruhou


Severní a jižní trasa – před touto otázkou budete stát před započetím Vaší první etapy, i když svého cíle můžete za jeden den dosáhnout po obou březích Dunaje. Je jedno, jak se rozhodnete: Než vyrazíte, máte dostatek příležitostí prohlédnout si pasovské pamětihodnosti jako staré město, rezidenci a katedrálu sv. Štěpána (viz též E1-S). Za chvíli po přejezdu řeky Ilz přes most Vás již zdraví tvrze Ober- a Niederhaus a loučíte se s městem tří řek Pasovem. V Oberhausu, dříve po dlouhou dobu sídlo pasovských biskupů, se dnes nachází městské a středověké muzeum.   
 
Brzy se začnou ukazovat mohutné jižní svahy prosluněné CHKO Donauleiten, kde se daří jemným bramboříkům, krásným liliím zlatohlavým a blyštivým ještěrkám dvoupruhým. Přes vesničku Erlau pokračujete do Bernzellu, kde je v mohutném zámku umístěno přímo u řeky muzeum keramiky. Vaši další jízdu bude doprovázet pohled na vysokou věž hradu Vichtenstein (12. století) na protějším břehu, kde je také Haustein (895 m n. m.), nejvyšší vrchol rakouské lesní oblasti Sauwald.  
 
Centrum zážitků z přírody Haus am Strom („Dům u řeky“), vymodelovaný rukou architekta jako „vlna a oblázek“, Vás přivítá kromě jiného speciálním vodním výtahem. Celá řada zajímavých a zážitky naplněných prezentací přírody Vás seznámí s florou a faunou regionu. Pokud by Vás ke kratičké návštěvě zlákal klášter Engelszell na protějším břehu (viz též E1-S), můžete přejet Dunaj přes elektrárnu Jochenstein. Na severním břehu se oproti tomu dostanete brzy do Niederranna (Dunajský most), kde zve na výlet na loďce tradiční výrobce pramic. Nyní to k přívozu už není daleko, ten Vás převeze do Schlögenu.
 
Popis trasy:
Od pasovského nádraží se nejdříve budeme držet směrem na sever až se dostaneme k Dunaji. Tam zahneme doprava a pokračujeme po silnici až k muzeu skla, kde zase zabočíme doprava do ulice Schrottgasse. Tady se vyplatí první zajížďka ke katedrále sv. Štěpána, která se od roku 1928 pyšní největšími sakrálními varhanami světa. Poté, co přejedete na druhý břeh Innu, pojedete po proudu zčásti po úzkých a křivolakých cestách až ke dvěma zalesněným ostrovům.    
 
Na výšině Erlau – vesničky na druhém břehu řeky – se Dunaj stáčí výrazně doleva. Tady se nachází hrad Krämpelstein, který je často nazýván „Krejčovským zámečkem“. Sestává z obytné věže a přistavěného paláce. Zdivo se dochovalo jen zčásti. Již odtud můžeme obdivovat CHKO Donauleiten na druhém břehu: Je to vlastně jižní okraj Bavorského lesa a najdeme zde pozoruhodně velké množství různých rostlin a živočichů. V Pyrawang se vyplatí krátká návštěva malého kostelíka sv. Petra, v němž byly při restaurování odkryty gotické nástěnné malby ze 14. století.   
 
V Engelhartszellu najdete jako highlighty klášter trapistů a zážitkový park Mini-Dunaj s velkým akváriem. Tady se přívozem dostanete na druhou stranu řeky, abyste nemuseli jet po frekventované vozovce. Až do dokončení nové cyklostezky na jižním břehu zůstaneme na severní straně. V Niederrana pojedeme směrem k mostu a pak zpět na jižní stranu Dunaje, kde můžeme po nové cyklostezce pokračovat až do Schlögenu. Brzy se nám ukáže zřícenina hradu Haichenbach a dojedeme do cíle první etapy, kterým je Schlögen.  
 
 
Průběh trasy:
Passau/Pasov - Innstadt - Pyrawang - Kasten - Engelhartszell - Kramesau - Niederranna - Wesenufer - Schlögen
 
 
Další parametry:
 • doporučené roční období: od dubna do listopadu
 • dílčí úseky a etapy
 • četné výhledy, kulturní, historické a geologické zajímavosti, pozoruhodnosti z říše rostlin a živočichů
 • zážitky: 5 ze 6 možných hvězdiček
 • technika: 1 ze 6 možných hvězdiček

Výškový profil

Kontakt & servis

WGD Tourismus GmbH
Lindengasse 9
94036 Passau

Telefon: +43 732 7277-800
Fax: +43 732 7277-804
E-Mail: info@donauradweg.at
Web: www.donauradweg.at
Web: www.danube.at

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA

Výlet, túra - Podrobnosti

Detaily - kolo

 • Trekkingové kolo
 • závodní kolo

Způsobilost

 • Vhodné pro rodiny
 • Vhodné s dítětem

Na trase

Převoz Donaufähre Kasten - Obernzell:. Převoz od 27.04. 2012 do 28.10.2012 Pondělí - pátek: 06:30 - 17:00 hod. průběžně Sobota, neděle, svátky: 8:00 - 17:00 hod. průběžně Převoz od 29.10.2012 do...

Informace o směru: Začátek

V listopadu 2005 zakoupila dceřiná společnost hornorakouské společnosti pro mente OÖ areál a budovu bývalého pivovaru Baumgartner v Wesenuferu, aby zde vybudovala SEMINÁRNÍ a KULTURNÍ DŮM.

Informace o směru: Cíl

Vuci uživatelum

1. Prezentované trasy pro peší turistiku, walking, jízdu na kole, príp. na závodním kole, horskou cyklistiku, jízdu na motocyklu, jízdu na koni, lezení, beh na lyžích, túry na lyžích nebo se snežnicemi atd. je treba chápat jako bezplatné návrhy tras a slouží výlucne jako nezávazná informace. Nemáme v úmyslu uzavrít s uživateli tohoto webu smlouvu. V dusledku využití dat není mezi námi uzavrena žádná smlouva.

Data smí být použita pouze pro soukromé využití; jakékoliv komercní využití je zakázáno. Zejména není dovoleno nabízet data na komercne provozovaných webových stránkách, výmenných platformách atd., nebo je použít k vývoji komercních produktu. Stažením nezískává žádný uživatel práva k dotceným datum.

Poskytnuté návrhy tras byly vytvoreny s maximální pécí; presto neprebíráme žádnou odpovednost za správnost a úplnost informací.

Upozornujeme, že veškeré návrhy tras obsažené na této webové stránce, príp. s nimi související data a informace, nebyly poskytnuty námi, ale tretími osobami (§ 16 ECG). Nemáme žádný vliv na to, zda informace v nich obsažené (napr. vzdálenost, stupen obtížnosti, prevýšení, popis, atd.) jsou autentické, správné a úplné. Neprovádíme kontrolu techto obsahu tretích stran. Z tohoto duvodu neprebíráme žádnou odpovednost za autenticnost, správnost a úplnost informací.

Stavební opatrení nebo jiné vlivy (napr. sesuv pudy, apod.) mohou vést k docasným nebo trvalým zmenám trasy (napr. stržení mostu, apod.). Je možné, že cesta takového typu je zcela nebo zcásti neprujezdná.

Použití dat jakož i využití navrhovaných tras príp. síte cest (jízda, chuze, príprava, atd.) je tedy na vlastní nebezpecí a vlastní odpovednost. Uživatel samotný je odpovedný zejména za výber trasy, orientaci v terénu, dodržování pravidel silnicního provozu, vybavení a výstroj pro trasy uvedené v bode 1 (napr. kola, atd.), za používání prilby, odhad osobní výkonnosti, vyhodnocení rizik a dodržování primerené rychlosti. Odmítáme jakoukoli odpovednost za škody zpusobené použitím navrhovaných tras, a to zejména za úrazy.

 

2. Nekteré trasy vedou po silnicích, na kterých je bežný provoz. Vezmete prosím na vedomí, že tím vzrustá potenciální riziko ohrožení, kterému lze zabránit patricnou opatrností a správným odhadem a uplatnením vlastních schopností. Proto absolvujte neznámé trasy pomalu a se zvýšenou opatrností. Dbejte neustále na potenciální nebezpecí a sledujte prubežne provoz. Neopouštejte popsané trasy.

Možné využití soukromých cest, zvl. lesních cest a zemedelských zásobovacích cest, muže podléhat zákonným omezením, která je treba respektovat a dodržovat.

Platí pravidla pro provoz na pozemních komunikacích. Každý uživatel (napr. cyklista, motocyklista) je odpovedný za dodržování techto pravidel, za rádný stav svého kola/vozidla a jeho dostatecné vybavení (svetla, brzdy, atd.). Každý uživatel je navíc odpovedný za dodržování rychlosti odpovídající podmínkám a vlastním schopnostem a za dodržování dostatecné vzdálenosti od vpredu jedoucího. Durazne doporucujeme jezdit za dobré viditelnosti, používat prilbu a reflexní oblecení (nebo podobné) a používat prípustné osvetlení kola.

 

3. Všechny trasy vyžadují dobrou fyzickou konstituci a kondici, stejne jako detailní prípravu. Durazne doporucujeme absolvovat trasy pouze v optimálním zdravotním stavu.

Doporucujeme uzavrít úrazové pojištení a pojištení odpovednosti za zpusobenou škodu. Používejte cyklistický tachometr, který zobrazuje denní kilometry a je kalibrován na prední kolo.

 

4. Speciálne pro cyklisty na horských kolech - pravidla fair play: Horská cyklistika je jedním z nejkrásnejších rekreacních sportu v prírode. Pri jízde na horských kolech poznáte hory a jezera, horské pastviny a chaty z úplne jiného pohledu. Nekolik pravidel fair play v lese prispeje k bezkonfliktní jízde na horském kole.

a. Chodci mají prednost: Jsme ohleduplní a prátelští k chodcum a turistum. Pri setkání používáme zvonek a jedeme pomalu kolem. V každém prípade se vyhýbáme cestám s velkým poctem chodcu. Ohleduplnost k prírode: Nenecháváme za sebou žádné odpadky.

b. Jízda na polovicní viditelnost: Jezdíme kontrolovanou rychlostí, pripraveni brzdit a na polovicní viditelnost, a to zejména v zatáckách, protože je treba kdykoli pocítat s prekážkami. Poškození cest, kameny, vetve, docasne uložené drevo, dobytek, pastevní rošty, závory, tažné lesní stroje, vozidla s povolením vjezdu jsou nebezpecí, na které musíme být pripraveni.

c. ‚Don´t drink and drive!’ K horské cyklistice nepatrí alkohol. Ohleduplnost na odpocívadle (manipulace se stojany, znecištená obuv nebo oblecení). Poskytnout první pomoc je povinnost!

d. Znacené trasy, zákazy jízdy a uzávery: Dodržujeme znacené trasy a uzávery a akceptujeme, že cesty slouží predevším k zemedelskému a hospodárskému využití! Uzávery jsou casto nezbytné v našem vlastním zájmu. Jízda na kole mimo trasu a mimo povolené hodiny je trestná a delá z nás nelegálních cyklisty.

e. Jsme v lese hosté a chováme se jako hosté, a to i vuci lesníkum a lovcum, príp. dalším zamestnancum. Pri horské cyklistice je telefonování a hudba z prehrávacu tabu! Je vyžadována plná koncentrace.

f. Zabranme zbytecnému hluku. S ohledem na volne žijící zvírata jezdíme pouze za plného denního svetla. Jezdíme zásadne vždy (i do kopce) s prilbou! Balícek pro pomoc v nouzi s sebou: Vždy s sebou vezeme sadu pro opravu a obvazy.

g. Správné sebehodnocení: Nepretežujeme se z hlediska techniky jízdy, ani z hlediska kondice. Respektujeme stupen obtížnosti trasy a správne odhadujeme své cyklistické zkušenosti a schopnosti (brzdy, zvonek, svetla)!

h. Zavíráme branky u ohrad pastvin: Blížíme se k pasoucímu se dobytku krokem a po prujezdu zavreme všechny branky u ohrad. Zabranme únikovým a panickým reakcím zvírat. Potešení a sportovním výzvám v horách a v lese už nestojí nic v ceste!

i. Pravidla pro provoz na pozemních komunikacích: Na všech trasách pro horskou cyklistiku platí pravidla pro provoz na pozemních komunikacích, která dodržujeme. Naše kolo musí být proto v bezvadném technickém stavu a musí být patricne vybaveno, tzn. brzdami, zvonkem, svetly. Horská kola tak jako tak kontrolujeme a udržujeme pravidelne.

 

5. Za obsah externích internetových stránek neprebíráme žádnou odpovednost; zejména neprijímáme žádnou odpovednost za jejich prohlášení a obsahy. Nemáme navíc žádný vliv na podobu a obsah stránek, na které se lze dostat z www.vyletyrakousko.cz pomocí hyperlinku nebo ze kterých je odkazováno pomocí hyperlinku na www.vyletyrakousko.cz. Neprobíhá prubežná kontrola stránek, na které se lze dostat z www.vyletyrakousko.cz pomocí hyperlinku nebo ze kterých je odkazováno pomocí hyperlinku na www.vyletyrakousko.cz. Obsah stránek, na které se lze dostat z www.vyletyrakousko.cz pomocí hyperlinku nebo ze kterých je odkazováno pomocí hyperlinku na www.vyletyrakousko.cz nepovažujeme za náš vlastní.

 

Vuci bloggerum

UPOZORNENÍ:

1. Všechny doporucené návrhy tras pro peší turistiku, walking, jízdu na kole, príp. na závodním kole, horskou cyklistiku, jízdu na motocyklu, jízdu na koni, lezení, beh na lyžích, túry na lyžích nebo se snežnicemi atd. jakož i ostatní údaje a informace jsou bezplatné. Neneseme za ne odpovednost, a to zejména za presnost informací, ani odpovednost za jakékoliv následky zpusobené využíváním vašeho návrhu tretí stranou (zejména uživateli této webové stránky). Vámi poskytnuté návrhy tras, stejne jako další údaje a informace nejsou z naší strany overovány.

Nemáme v úmyslu uzavrít smlouvu s osobami, které na této stránce prezentují návrhy tras ci jiné údaje a informace. V dusledku poskytnutí dat (informací) není mezi námi uzavrena žádná smlouva.

Doporucením návrhu trasy prebíráte zvláštní odpovednost vuci jiným sportovcum. Berte prosím tuto odpovednost vážne a popisujte váš návrh trasy s maximální peclivostí a podle nejlepšího vedomí a svedomí. 

 

2. Vaše návrhy tras proto musí obsahovat alespon tato kritéria, formulovaná jasným a jednoznacným zpusobem:

• Výchozí bod

• Podrobný popis trasy

• Vzdálenost/celková délka 

• Stupen obtížnosti

• Nebezpecná místa

• Prumerná doba jízdy

• Prevýšení

• Cílový bod

 

Pokud je to možné, uvedte navíc výškový profil.

 

3. Prezentací doporucení návrhu trasy z vaší strany nás poverujete k uložení vašeho návrhu trasy, príp. vašich údaju na naší webové stránce a k jejich trvalému zprístupnení tretím stranám, zvlášte uživatelum tohoto webu. Vyhrazujeme si právo kdykoli bez upozornení kvuli jakémukoli duvodu zcela nebo zcásti zablokovat nebo smazat vámi poskytnuté návrhy tras. Nevyplývají vám z toho žádné nároky jakéhokoli druhu.

Dekujeme za vaši ochotu!

 

4. Za obsah externích internetových stránek neprebíráme žádnou odpovednost; zejména neprijímáme žádnou odpovednost za jejich prohlášení a obsahy. Nemáme navíc žádný vliv na podobu a obsah stránek, na které se lze dostat z www.vyletyrakousko.cz pomocí hyperlinku nebo ze kterých je odkazováno pomocí hyperlinku na www.vyletyrakousko.cz. Neprobíhá prubežná kontrola stránek, na které se lze dostat z www.vyletyrakousko.cz pomocí hyperlinku nebo ze kterých je odkazováno pomocí hyperlinku na www.vyletyrakousko.cz. Obsah stránek, na které se lze dostat z www.vyletyrakousko.cz pomocí hyperlinku nebo ze kterých je odkazováno pomocí hyperlinku na www.vyletyrakousko.cz nepovažujeme za náš vlastní. 

Rad-Tour
Výchozí místo: Passau

Délka trvání: 2h 49m

Délka: 41.3 km

Výškové metry, nadmořská výška: 519m

Obtížnost:

Panoráma: