Eine Familie beim Winterspaziergang durch Oberösterreich.

Neuvěřitelně aktivní,
Horní Rakousko.

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Výletní cíle v Horním Rakousku

Foto Oberösterreich Tourismus Erber: Tři lyžaři v lyžařském středisku Hochficht ve slunečný den mezi zasněženými stromy

Hned u nástupní stanice lanovky najdete v lyžařském středisku Hochficht/Smrčina na Šumavě vše, co děti potřebují pro to, aby mohli začít se zimními sporty.

Foto Oberösterreich Tourismus Heilinger: Pohled na slavnostně vyzdobený zámek Weinberg v zimním Kefermarktu

Kefermarkt je znám především dvěma fenomény: kulturou jídla a pití a kulturním dědictvím. Obojí se nachází v zámku Weinberg, který se tyčí vysoko nad obcí jako její symbol.

Foto Sabine Günterseder: Pohled na linecké jezero Pleschingersee obklopené stromy

Během zimní procházky dýchat čerstvý vzduch, vychutnat si přírodu a především dát dětem příležitost k pohybu.

Foto Donau Oberösterreich Weissenbrunner: Panoramatický pohled z vyhlídky Schlögen na Dunaj, který se vine kolem vysokého ostrohu schlögenským meandrem.

Ani sama příroda nedosáhne cíle vždy jen přímou cestou. Ohromujícím příkladem této skutečnosti je dunajský meandr u Schlögenu.

Foto Oberösterreich Tourismus Röbl: Panoramatický výhled ze Sternsteinu v Bad Leonfeldenu do dálek na hornorakouské straně

Sternstein/Hvězdná se tyčí do výšky svých 1 125 metrů severně do Bad Leonfeldenu na hranici Horního Rakouska a České republiky.

Foto: Oberösterreich Tourismus Röbl: Dvě běžkařky před kulisou zasněžených stromů na cestě Šumavou

Šumava je téměř ideální krajinou pro běžkařský sport: Rozlehlé náhorní plošiny – opakovaně prokládané stoupáním, které běžci zčerstva zdolávají – inspirují ke svižnému chodu, kdy se sportovci pěkně zapotí.

Foto Wolfgang Spitzbart: Kabina lanové dráhy Grünbergseilbahn při výjezdu na horu, v pozadí jezero Traunsee a Gmunden.

Hora Grünberg je označována právem za „domácí horu“ obyvatel města Gmunden. Tento malý soused Traunsteinu je také vstupní branou k četným a rozmanitým výletům.

Foto Oberösterreich Tourismus Schwager: Pohled na jezero Offensee a okolní hory v Solné komoře

Jezera Almsee a Offensee – pro znalce Solné komory dvě zvučná jména. Oddělena jsou severními svahy Mrtvých hor (Totes Gebirge).

Foto Tourismusverband Pyhrn-Priel Tatzreiter: Hluboká propast rokliny Dr. Vogelgesanga ve Spitalu am Pyhrn, na jejím dně šumící potok Klammbach, nahoře stezka vytvořená z dřevěného lešení.

Žár letního slunce najednou mizí a nás obklopí průzračný, chladivý vzduch. Zavřu oči a zhluboka se nadechnu – voní tu mech a lesní hrabanka.

Foto Stadtgemeinde Freistadt: Pohled na Lineckou bránu s historickými hradbami města Freistadt

Zima nasazuje věžím, piknůskům a arkýřům historického opevnění Freistadtu bílou čepici. Zimní romantika středověkého města se šíří od jedné brány města ke druhé a křivolaké ulice a uličky starého města rozehrávají celý svůj půvab za soumraku.

Map wird geladen
###lang_karte_aktivieren###
seznam
mapa