Eine Familie beim Winterspaziergang durch Oberösterreich.

Neuvěřitelně aktivní,
Horní Rakousko.

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Výletní cíle v Horním Rakousku

Foto Oberösterreich Tourismus Röbl: Pohled ze strany na rameno vyhlídkové plošiny „5finders“ na hoře Krippenstein, dole v údolí Halštatské jezero.

Co na výletě na vyhlídkovou plošinu „5fingers“ („5 prstů“) nesmí v žádném případě chybět, je fotoaparát – nejlépe s funkcí panoramatického snímání a širokoúhlým objektivem: protože i když vlastně není možné stoprocentně zachytit tento mimořádný pohled, chce se o to člověk alespoň pokusit.

Foto Oberösterreich Tourismus Hochhauser: Koupající se lidé v tyrkysové vodě jezera Attersee, v pozadí zakotvená plachetnice.

Svou rozlohou téměř 47 čtverečních kilometrů je jezero Attersee největším jezerem Rakousku. Jezero vykazuje velký sportovní potenciál pro všechny týmy i individualisty, kteří jsou příznivci vodních radovánek.

Foto Oberösterreich Tourismus Röbl: Pohled z lávky na jezero Wolfgangsee poseté plachetnicemi

Své návštěvníky vítá jezero Wolfgangsee tyrkysovou modří a příjemnou teplotou vody. Vůkol idylické panorama, známý hostinec „Weißes Rössl“ („Bílý koníček“) a do nebe se vypínající vrchol hory Schafberg.

Foto Tourismusverband Linec: Železné koule úctyhodných rozměrů jsou dominantou výstavy Svět ocele voestalpine v Linci.

Hospodářské srdce hornorakouského hlavního města Lince je z ocele. Jak tluče, to se dozví návštěvníci expozice „voestalpine Svět ocele“.

Foto Tourismusverband Linz: Pohled přes Dunaj na v noci osvětlené ARS Electronica Centrum

Kdo se chce pokusit poodhalit roušku tajemství zítřejších dnů?

Foto Oberösterreich Tourismus Hochhauser: Dvojice odpočívá v parku Kaiserpark Bad Ischl

Člověk a příroda – fascinující téma pro množství nápadů, kam na výlet.

Foto EurothermenResorts: Pohled do lázní Cabrio-Therme Tropicana v akvaparku EurothermenResort Bad Schallerbach s palmami.

Stinné palmoví, plážové bary skýtající osvěžení a již po několika plaveckých tempech v teplé termální vodě příjemné uvolnění.

Foto Oberösterreich Tourismus Schwager: Pohled na zasněžené náměstí ve Steinbachu an der Steyr s vánočním stromem a rozsvícenými, otevřenými okny adventního kalendáře ve Steinbachu.

Už je to více než 300 let, co jistý muž jménem Ferdinand Sertl toužil po uzdravení, a postavil proto do jednoho stromu voskovou sošku Ježíška (něm. Christkind/Christkindl).

Foto: Oberösterreich Tourismus Erber: Obelisk památníku A. Stiftera v Böhmerwaldu.

Nevíme, zda Adalbert Stifter v osamělých hodinách snadno hledal slova, kterými popsal svoji domovinu.

Map wird geladen
###lang_karte_aktivieren###
seznam
mapa